parallax background

Dijital PR


“İyi pazarlama, şirketinizin zeki görünmesini sağlar. Muhteşem pazarlama, müşterinizin zeki hissetmesini sağlar”

Neden bir Dijital PR Stratejisine Sahip Olmalısınız?

Halkla ilişkiler, dijital pazarlama stratejilerinin kritik bir bileşenidir. Şirketlerin ve markaların sektör bağımsız olarak görünürlüklerini artırmak için dijital PR desteği almaları gerekmektedir. Halkla ilişkiler, marka ve şirketler hakkındaki görüş ve davranışları etkileyebilir, hizmetleri ve yenilikleri çok hızlı bir şekilde duyurabilir ve müşteriler ile uzun süreli ilişkiler kurulmasına yardımcı olabilir. Dijital pazarlama ve dijital PR, markanız ve kurum kimliğiniz için her zaman çok önemli fırsatlar sunar. İster dijital PR isterseniz de hem geleneksel hem de dijital PR stratejisini dikkate alıyor olun, markanızın prestijindeki artış sizi şaşırtacaktır.


Marka Bilinirliğini artırır
Web Sitenize Yeni Bağlantılar Almanızı Sağlar
Yatırım Getirisi (ROI) Yüksektir
Büyük Kitlelere Kısa Sürede Erişebilirsiniz
Kriz Yönetimi İçin Etkilidir
Dönüşüm Oranı Yüksektir
elif-saltik-design-digital-pr-web

Dijital PR ve Geleneksel PR arasındaki Fark Nedir?

Geleneksel PR (halkla ilişkiler), etkinlik planlama, konuşma yazımı ve basın açıklaması gibi iletişim girişimlerini aynı çatı altında topluyor. Geleneksel PR’ın en can alıcı kısmı ise basına açık ve müşteri ile iç içe olmasıdır, biz buradayız demek için vazgeçilmez pazarlama aktiviteleridir. Bunların içerisinde; ürün lansman toplantıları, fuar organizasyonları ve firmanın marka değerini ön plana çıkaracak halka açık sosyal-kurumsal aktivitelerdir. 

Dijital halkla ilişkiler yani “Online İtibar Yönetimi” ise, sektörel web siteleri, haber sayfaları, sosyal medya ve bloglar gibi hedef kitlenizle temas kurabildiğiniz tüm dijital mecralara hakimdir. Üstelik daha ölçümlenebilir sonuçlara ve istatistiklere ulaşabilir, pazarlama stratejilerinizdeki aksiyonları en kısa sürede hayata geçirebilirsiniz.

Kitle Tanımı

Pazarlama iletişiminin amacına ulaşması için hedef kitlenizi doğru bir şekilde tespit edilmesi.

Hedeflerin Belirlenmesi

Hedef kitlenize ve şirket hedeflerinize göre ulaşmak istenilen noktaların belirlenmesi.

Kritik Konuların Belirlenmesi

Hangi konular şirketiniz için kritik önem arz ediyor? Bu listelerin derlenmesi ve ilgili metinlerin yazılması.

Dağıtım Planı Hazırlanması

Tasarladığımız içerikleri, hedef kitlelerinizin olduğu platformlara efektif bir şekilde dağıtmak için plan kurgulanması.

Yayın Takvimi Oluşturma

Hedef kitlenizin dikkatini çekmek ve sürekli takip etmelerini sağlamak için içeriklerin devamlılığı olan bir takvim dahilinde paylaşımların yapılması.

Ölçüm Süreci

Stratejinizin, sizi hedeflerinize götürüp götürmediğini ölçümlemek için istatistiklerin değerlendirilmesi.

BUY NOW